Örgü Modelleri

Açıklamalı Bayan Bere Yapılışı

Spread the love

AÇIKLAMALI BAYAN BERE YAPILIŞI

Hemen her aksesuarın ve kıyafetin fabrikasyonu olsa da konu bere olduğunda örgü bere en çok tercih edilen model ve vazgeçmemiz mümkün değil. Pek çok örgü bere modelleri mevcut fakat bu model tepesi seyrek olduğu için gözüme farklı geldi. Bayan bere modelleri arasında seyrek motiflerle işlenmiş örgüler dökümlü durdukları için çok şık bir görüntü yaratıyor.

Bere Yapılışı

Öncelikle yaklaşık 25 gr kadar likralı ip almanız yeterli olacaktır.(Bereler için esnek ipler tercih etmenizi tavsiye ederiz.) İp kalınlığına göre de 3 numara bir tığ işinizi görecektir.(Genellikle örgü bereler için kullanılan iplerde 3 numara tığ idealdir.)

Öncelikle 21 ilmek kadar kafa ölçüsünü de alarak başlıyoruz. Her bir sıra için 1 tane örmeden geçeriz, 1 artırır ve 1 eksiltiriz fakat dikkatli yapalım çünkü bu sırayı şaşırırsanız modelde aksaklık yaşayabilirsiniz. Başınızın ölçüsünde kenarları tığ ile birleştirdikten sonra tepe kısmı için örümcek motifine başlarsınız. Artık berenin sonuna kadar örümcek öreriz fakat azaltarak gitmemiz gerekiyor. En sonunda da örümceği büzerek kesme işlemini yaparız.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Örgü Nasıl Örülür?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı