Örgü Modelleri

Bükme Örgü Modeli Yapımı

Spread the love

Örgü eskilerden beri gelen tamamen insan ihtiyacını karşılamak için yapılan sanatlardan birisidir. Örgü örmek, zahmet yapılan emeğin sonucunda işe yarar bir işin ortaya çıkmasıdır. İnsanlar örgü örerken huzur rahatlık hisseder ve bu tamamen yaratıcılık işidir diyebiliriz.

Belki herkes bu konuda fazlasıyla yetenekli olmayabilir ancak bizler anlatacağı örgün modellerinden birisi olan bükme örgü modelini okuduktan sonra sizde yapmak için sabırsızlanacaksınız!

Örgü örmek herkes için kolay olmayabilir. Ancak yöntem ve tekniği öğrenerek herkes için yapılabilecek işler arasına girmektedir. Örgü örerek emeğinizin sonunda sadece örülen ürünü giymekten çok bunu satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi sizlere bükme örgü modelini anlatalım.

Aslında çok basit bir tekniği bulunmaktadır. Kendi içinizde bir matematik tekniği ile bu örgü modelini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Derya Baykal Bebek Yeleği Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

Şimdi sizlere 5 adımda anlatalım;

  • Şiş üzerine geçirdiğiniz ipi, birinci 6 ilmek sağ şiş yardımı ile 3+3 sağa bükün.
  • Bükülen ilmekleri sol şişte toplayarak düz örgü şeklinde devam edin.
  • İkinci 6 ilmekte bu sefer sol şiş yardımı ile aynı yöntemle 3+3 şekilde sola bükün.
  • Yine aynı yöntemin tersiyle sol şişte topladığınız ilmekleri düz örgü şeklinde devam ettirin.
  • Ördüğünüz modelin arka kısmında tüm ilmekler ters örgü şeklinde yapılır. Bükülmek istenen aralıkları sizin yaratılıcağınıza bırakıyoruz.
  • İşte bükme örgü modeli bu kadar basit! Bu şekilde devam eden örgü kısa süre içinde bitecektir.

Örgü Örmek

Zorlanmanız çok normaldir. Ancak yaptıkça ve eliniz alıştıkça sizde bu örgü örme işini çok seveceksiniz. Bu gibi birçok modeli de internet sitelerinden kolaylıkla edinebilirsiniz. Bu model ile birçok kazak, atkı ve şapka çıkarabilirsiniz. İpiniz renk çeşitleri ile ortaya çok daha fazla modeller çıkarabilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Pile Örgü Modeli Yapımı


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı