Örgü Modelleri

Dantel Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışları

Spread the love

Doğru teknikler uygulandığı zaman herkes ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olabilir ve güzel modeller ortaya çıkarabilir. Dantel yapımı çok teknik bir konu olması açısından öğrenmek için son derece çaba gerektiren bir uğraştır. El işleri ile yapılan her şey daha kıymetlidir. Dantel hırkalar da buna dahildir.

Dantel hırkalar mevsimlik kullanılabileceği gibi kişinin isteğine göre boylarda da hazırlanabilir. Dantel hırkalarda çok fazla çeşit bulabilirsiniz. Dantel hırka yapabilmek için küçük motiflere ihtiyacınız vardır.

İlk aşamada motifler için zincir çekerek daire oluşturulur. Yan yana getirilip alt alta birbirine eklenir. İlk aşamada dantel hırkanın üst kısmı oluşturulur. Daha sonra diğer kısımları birbirine eklenerek dantelli hırka hazırlanır.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Derya Baykal Örgü Çanta Modelleri - Videolu Anlatım

Dantelli Bayan Hırka Yapmak İçin Hangi Teknikler Bilinmelidir?

Büyük bir çaba gerektiren dantelli bayan hırka yapabilmek için, motif yapma, trabzan oluşturma ve zincir çekme gibi başlıca kolay teknikler bilinmelidir. Bu aşamalardan sonra parçalar birbirine eklenerek çok güzel modeller çıkarılabilir.

Zarafet ve şıklığı tamamlayan danteller, hırkalar ile de hayatınıza dokunuşlar yapıyor. Hırka boyunuzu ister bel hizasında bırakabilir, ister uzun tutabilirsiniz. Bu tamamen zevkinize kalmıştır. Dantel ipleri daha ince olduğu için, diğer iplere nazaran daha güzel hırkalar ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu hırkaları yaptıktan sonra gardırobunuzun en güzel köşesinde tutmak isteyeceksiniz.

Dantelli Hırkalar Nasıl Kullanılır?

Her hırka hayat kurtarıcı niteliğe sahip olduğu gibi, dantel hırkalarda aynı niteliğe sahiptir. Dantel hırkaların şıklığıyla, çok sade olduğunuzu düşündüğünüz bir günü bile şık bir hale getirebilirsiniz. Sonbahar ya da kış sezonunda giyebileceğiniz dantel hırkalar ile şıklığınızı konuşturabilir ve kombinlerinizi bütünleştirebilirsiniz. Akşam serinliğinde üzerinize bir hırka ihtiyacı almayı hissettiğiniz zaman, kendi elinizle yapmış olduğunuz dantel hırkaları tercih edebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Derya Baykal Eldiven Yapımı


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı