El İşleriVideo Galeri

Derya Baykal Tığ İşi Örgü Modelleri

İşi Yapılışı

Hanımlar, yine bir Derya Baykal modelleri yapımı ile bir aradayız. Derya Baykal üzerinden 17 motifle yapılan bir yeleğin yapılışını öğreneceğiz. Bunun için öncelikle hangi renkleri kullanacağımızı belirlememiz gerekiyor. 6-7 renk bu yeleğimizde çok etkili oluyor ve ana rengi siyah olarak belirliyoruz. Evinizde kalmış ipleri de bu yeleğimizin yapılışında değerlendirebilirsiniz.

5 tane bir omuzda ve 5 tane diğer omuzda motiflerimiz bulunurken, 7 tane aşağıda ve yanlar ile arka ortada 1 tane bulunacak şekilde motiflerimizi yerleştiriyoruz.

Sihirli halka yapıp birleştirip, 3 çekiyoruz ve 3 tane 2’li trabzan yapıyoruz. Yine 3 çekip, aynı yuvaya 2’li 3 trabzan yapıyoruz ve sihirli halkamızı bu şekilde dolduruyoruz. 3 çekip tekrar yukarı çıkıyoruz. Bu şekilde motiflerimizin yeleğimizi yapılışı öğrenmek için Derya Baykal tığ işi örgü modelleri yapılışından videomuzu izleyebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Kolay El İşi Şal Yapımı

Sevgili hanımlar, el emeği ürünlerinizi satarak, evinize ve ailenize destek olmayı istiyorsanız, Facebook grubumuza üye olarak; el emeği ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Tığ İşi Şal Modelleri başlıklı makalemizde Derya Baykal, ve örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı