Dekorasyon

Evde Avize Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

EVDE AVİZE NASIL YAPILIR

Evimizi aydınlatırken bile farklı olmak isteriz. Avizeler, çeşitli ışık cihazları, renkli renksiz birçok çeşit bulunuyor. Ama bunlar yine herkes tarafınca alınıyor fark yok. O halde kendi avizenizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde avize nasıl yapılır anlatacağız.

Evde Avize Yapımı

Gerekli Malzemeler:

Öncelikle plastik şişemizin kapağıyla veya bulduğunuz cisim ile keçe kumaşımıza daireler çizmemiz gerekiyor. Avizenin tamamını kaplayacak şekilde yeteri kadar kesebilirsiniz.

Evde Avize Nasıl Yapılır

Dairelerimizin belli bir kısmını birbirine yapıştırıyoruz silikon tabancası ile… Yani bir grup daire ikişer adetten oluşacak diğeri ise tek olacak şekilde ayarlıyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Kuru Ağaç Dalından Çiçek Nasıl Yapılır?

Ardından bu daire gruplarımızı karışık bir biçimde elimizdeki avizeye, ile yapıştırıyoruz. Görsellerde de göreceğiniz üzere bazı daireler tek bazısı ise çift katlı… Bu şekilde olunca avize de sıradan itici bir görüntü oluşmuş olmuyor. Hatta daha kabarık gözükerek göze hoş geliyor.

Aşağıdaki görselde göreceğiniz sarı ışıklı olan avize bizim anlattığımız avize yapımının bitmiş hali. Diğeri ise size farklı bir model göstermek amacıyla çekilmiştir. Ayrıca sadece bu iki model ile sınırlı kalmayarak dilediğiniz deseni oluşturabilir evlerinize renk katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kağıt ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kapı süsü, nasıl yapılır ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı