El İşleriVideo Galeri

Havlu Kenarı Nasıl Örülür? – Videolu Anlatım

Havlu Kenarı Nasıl Örülür? – Videolu Anlatım

Eskiden beri tülbent kenarları, havlu kenarları el yapımı olarak çok tercih ediliyor ve genellikle oya işi olsa da ile başka türden ipler kullanarak da modeli elde etmek mümkün. Şu sıralar hanımlar hazır almaktan ziyade evde kendi aksesuarlarını, giysilerini veya liflerini olarak yapmayı ve kullanmayı tercih ediyorlar.

Havlu kenarı için gereken malzemeler yalnızca sizin tercihinize bağlı renkli bir ip ve bu ipe uygun numarada bir tığ… Havlu kenarı işlemek zor gibi görünse de aslında tülbent kenarı işlemek gibi zor bir iş değildir.

Havlu kenarı olarak yaptığınız örgülerde çok detaya girmeniz gerekmiyor ve daha kalın ve kaba işler havlu kenarına yakışıyor. Yalnızca ütüye dayanıklı bir ip tercih etmenizi öneririz çünkü bazı ipler havlular ütülenirken yanabiliyor.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Kayma Motifi Nasıl Yapılır? - Videolu Anlatım

Aşağıda sizin için havlu kenarı nasıl yapılır anlatımlı videosunu paylaştık dilerseniz diğer kategorilerimize de göz atabilir, ve dekorasyon fikirleri inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fuşya Rengi Çiçekli Oya Örneği Tarifi - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde çiçek motifleri, tığ ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı