El İşi

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Spread the love

Kolay Nasıl Örülür?

İlk defa patik örmek isteyip de cesaret edemeyenler için iyi bir haberimiz var. Artık sizler de harika patikler örebilecek ve bunun ne kadar basit olacağını göreceksiniz. İlk deneyenlerin en fazla merak ettiği soru kolay patik nasıl örülür? Sizin için kolay patik örneklerini derledik.

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Kolay Patik Modeli

5 numara tığ ile ip gereken malzemelerimizdir. Patik için halka yaparak başlıyoruz ve 1 zincir çekip 8 tane doluyoruz. Ardından sık iğneyle dolduruyoruz ve 8 tane sık iğne yapacağız. Halkalarımızı sıkılaştırdıktan sonra ilk başta ilmek attığımız yere batıp birleşmesini sağlıyoruz. Böylece yuvarlak oluşacak ve 1 zincir çekip her ilmeğe ikişer defa batacağız. Şimdi toplam 16 ilmek olacak ve bu ilmekleri ördükten sonra başta tek zincir çektiğimiz alana batalım ve ikinci sırayı bitirelim.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Örgüden Bayan Patik Modelleri

Diğer sırada yeniden zincir çekip ilmeklerimizi tek ve çift olarak batalım. Üçüncü sırayı bitirdikten sonra ilk ilmeğin üstüne batıp birleştirelim. Bir sonraki sırada çoğaltma, azaltama yapmadan devam edim ve birer ilmek yapıp bunlara tek batalım. Patiğin burun tarafı oluşmaya başlayacak ve sıra sonunda ilk ilmeğe batalım. 1 zincir çekip 1 sıra daha örelim ve aynı işlemi 3 sıra daha devam ettirelim. İlk 3 sırada arttırma yapmıştık sonraki 5 sırada düz örelim. Şimdiye kadar 8 sıra oluşacak ve bu sırayı da tamamladıktan sonra birleşim yerinin altta olması açısından ipi kesiyoruz.

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Şimdi taban kısmı için ön taraftan başlayalım. 2 zincir çekip etrafını dolanalım, sonda 6 tane ilmek kalana dek örme işlemini sürdürelim. 2 zincir çekip geriye dönelim ve sona ulaşınca yapılan zincirlere batalım. Yeniden 2 zincir çekip geriye gelelim ve patiğimizi oluşturalım.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Dantelden Peçetelik Yapımı

Ayağınızın boyuna kadar örelim ve diğer aşamada ters çevirip her bir ilmeğin karşısına aynı ilmek gelecek biçimde arka kısmını birleştirin. İplerini kesin ve isterseniz ön kısmına süs olarak düğme gibi şeyler ekleyebilirsiniz. Kolay patik nasıl örülür sorusuna cevap vermiş olduk. Artık herkes dilediği kadar patik örme işlemine başlayabilir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı