Örgü Modelleri

Tığ İle Atkı Nasıl Örülür?

Spread the love

Atkı örmek isteyen hanımlar için tığ ile atkı nasıl örülür? Açıklayalım. Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan birisi olan atkı, örmesi eğlenceli ve oldukça kolay olduğundan her eli tığ tutan hanımlar bu örneği yapabilirler. Bu atkı modeli tığ ile birlikte yapılacağından çok basit bir yöntem uygulanacak. Yapacağınız bu atkıyı spor kıyafetlerinizle veya dışarı çıkarken giydiğiniz kıyafetleriniz ile birlikte giyinebilirsiniz.

Gerekli Olan Malzemeler

Atkı örmek için gerekli malzemeler şunlardan oluşmaktadır:

  • İstediğiniz bir renkte ip.
  • 1 adet 4 numaralı kalın tığ.

Bu malzemelerle birlikte kolay bir şekilde kışa hazırlık için atkınızı yapabilirsiniz.

Atkı Yapımı

İlk olarak yapmanız gereken şey tığ ile 20 adet gevşek olacak şekilde zincir çekmeniz olacak. Daha sonra genişliğini nasıl isterseniz modelinize göre ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız zincirin üstüne tekrar 20 tane sık iğne yapın.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Derya Baykal Şal Yapımı - Videolu Anlatım

Bir zinciri çektikten sonra 20. Sırayı tamamlayın. Kolay bir şekilde ilerlemesi olan tığ işi atkı modeliniz bu doğrultuda ilerleyecek. Sıranın ikinci kısmında, bir sık iğneden çıktıktan sonra tığa iğne dolayın. Ardından yandaki delikten çıkarın.

Bu işlemi 2 kere tekrarlayın. Tığ da birikecek olan tüm ipleri iki seferde bitirin. Yaptığınız işlem bu kadar basit olmaktadır. Dönüş esnasında tekrar tırabzan örüp, sık iğne yardımıyla ilk adıma geri dönün. Örneğin tamamı bu iki adet sıranın tekrarlarından oluşmaktadır.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı