Örgü Modelleri

El Örgüsü Bebek Hırka Modelleri

Spread the love

Bebeklerin bakımları için ihtiyaç duyulan giyim için en fazla el örgüsü tercih edilir. Çünkü hem bebekleri mevsimsel etkilere karşı korur hem de renk renk ve model model olan bu hırkalar bebekleri daha şirin gösterir. Bebek hırka örgüleri özellikle bebeğin henüz kış aylarında mont, kaban giyemediği dönemlerde çok faydalı olmaktadır. Bebek hırka modelleri her toplumda farklı farklı olabilmekte ve bu modeller kültürler arası kullanılmaktadır.

Modeller Nelerdir?

Kız ve erkek bebekler için farklı renk ve modellerde yapılan hırka modelleri yeleklere oranla daha sık ve kalın örülmektedir. Kapşonlu, cepli, kruvaze, yakalı, düğmeli, fermuarlı ve figürlü hırka modelleri tüm bebekler için örülmektedir. Erkek bebekler için genelde gri, beyaz, alacalı, lacivert, siyah ipler tercih edilirken kız çocukları için renk sınırı yok gibidir. Haroşa, pirinç, ajürlü, saç örgüsü gibi modeller bebek hırka örgü modellerinde özellikle tercih edilir. Bebek örgü modellerini hayal dünyanız ve yaratıcılığınızla çeşitlendirmek mümkün.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Üstünden Başlamalı Sarı Fıstıklı Modelli Bere - Video Anlatımı

Gerekli Malzemeler Nelerdir?

El örgüsü bebek hırkası örmek için farklı malzemeler kullanılır.Bu malzemeler

  • Renkli örgü ipleri
  • Örgünün modeline göre tığ, şiş veya başka aparat
  • Düğme
  • Aksesuarlar
  • Figürler
  • Fermuar
  • Parçaları birleştirmek için iğne

Oldukça Ekonomik

Bebek hırkaları el ile örüldüğünde ihtiyaç dışında şık bir ürün olur. Bebekler en az 2 yaşına kadar bu hırkaları giyebilir. Hırkalar elde ve makinada yıkanabilir, bebek örgü yünleri renk vermez, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Hem bir hobi hem de ekonomik açıdan el örgüsü bebek hırkaları anne adaylarının severek ördüğü veya sipariş ettiği bebek ürünleri arasında yer alır. Anne adayları muhakkak bebeklerinizi soğuktan koruyan bir el örgüsü bebek hırkası temin etmeli.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Kışlık Tunik El Örgüsü Kazak Modeli


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı