logo
logo

1 İnci 1 Sık İğne İle Gül Motifli Oya Yapımı – Videolu Anlatım

1 İnci 1 Sık İğne İle Gül Motifli Oya Yapımı – Videolu Anlatım
Spread the love

Tam çeyiz örneklerine göre olan inci içeren gül motifli oya modelleri yazmaların daha güzel olmasını sağlayabilmektedir. Bu motifin meydana gelmesi kısaca motiflerin serum halkaları biçiminde yapılarak ara oyasının da belli zamanlarda dahil edilmesi ile gerçekleşebiliyor. Farklı renklerde yapılacak olan bu oya işçiliği son derecede zarif bir modelin ortaya çıkmasını da sağlıyor.

Bahsettiğimiz inci oyasına başlarken gül motiflerini oluşturma aşamasında ipi sabitleyerek bir sık iğne 1 boncuk ilerleyebilirsiniz. Ara ara da serum halkasını 13 ile gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Tasarım içerisinde bulunan yaprakları yapmak için 9 numaralı kullanmak yararınıza olacaktır. 21 numara tığ ile minik incileri ve kum baloncukları yapmayı deneyebilirsiniz. 3 renk içeren bu modeli gerçekleştirmek için bu tip detayları atlamayınız.

Yazmalar kadar havlu kenarlarında da 1 inci bir gül motifini kullanmanız da tavsiye edilen bir diğer unsurdur. Havlularda da en az yazmalarda olduğu kadar güzel bir görüntü ortaya koymaktadır.

Bir önceki yazımız olan Taneli Buğday Örgü Motifi - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde örgü modeli, örgü modelleri ve patik örmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Hanımlar, bu model tarifine bakmadan geçmeyin!!! TIKLAYIN!!!  Çubuk ile İlmekli Çiçekler Oya Tarifi - Videolu Anlatım

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yıldız dedi ki:

    Şu sık iğne lafını ne zaman görsem aklıma rus örgü yapımı videoları çeken kadın geliyor. 1 sik iğne 😀

Yorum Yaz