El İşi

Çiçekli Örgü Lif Yapılışı

Spread the love

Çiçekli Yapılışı

Çiçekli örgü lif modeli en çok tercih edilen modeller arasında olup, çiçek bahçesi diyebileceğimiz bu modelin yapılışında kolay olduğu belirtebiliriz. Çok istek alan çiçekli örgü lif yapılışı sırasında iki katlı olması da lifin daha pofuduk ve yumuşak olmasını sağlamaktadır.

Ortasında büyük bir çiçek yer alan ve çiçeğin ortasına boncuk konulan çiçekli örgü lif yapılışı sırasında koyu ve açık pembe ile birlikte beyaz ve yeşil renklerde lif ipi kullanıyoruz. Ayrıca 7 numara tığ kullanarak öreceğimiz bu lif modeli yuvarlak şekilde örülmektedir.

Çiçekli İki Kat Lif Yapımı

Çiçekli iki kat lif yapımına iki katlı olması nedeniyle, önce büyük katı yapmaya 7 zincir çekerek başlıyoruz ama bu arada iki katı ayrı ayrı yaparak sonradan dikiyoruz. İlk zincire tığımıza ip dolamadan batıyoruz. 1 zincir çekip, sıkıladıktan sonra ilmeği tığımıza alıyoruz ve genişletiyoruz ve 3 defa sararak fıstık yapıyoruz ve aralarda 2 zincir çekiyoruz. Toplam 6 fıstık oluncaya kadar aralarda 2 zincir çekerek devam ediyoruz. Bittikten sonra ilk deliğe ilmek almadan batıyoruz ve 1 zincir çekiyoruz ve 1 fıstık yapıp, 1 zincir çektikten sonra aynı deliğe bir fıstık daha yapıyoruz. Bu şekilde bütün yuvalara yani deliklere 2 fıstık yaparak, 6 tane çift fıstık yapacağız. Diğer sıraların yapılışını öğrenmek için videomuzu izleyebilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  El İşi Nedir? 2019 El İşi Modelleri Nelerdir?

 


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı