Çocuklar İçin Örgü Modelleri Yapılışı – Videolu Anlatım

Çocuklar İçin Örgü Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

0 87

Çocuklar İçin Modelleri Yapılışı

Sevgili hanımlar arasında olan işi yazlık yelek yapımını bugün öğreneceğiz. Kızlarımıza çok yakışacak bu yelek için istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. 5-6 yaş çocuklarımız için yapacağımız Kartopu marka simli ip kullanacağız. 3,5 numara tığ kullanarak yeleği yapacağız. sayısını belirlemek için bedeni ölçülüyoruz ve yaklaşık 10 cm fazla çekerek yeleğimize başlıyoruz.

Çocuklar İçin Örgü Modelleri Yapılışı

Ben şu an yeleğin kol ayrımına geldim ve buradan hem kol ayrımının nasıl yapılacağını anlatırken, örneğinde nasıl yapıldığını göstermiş olacağım. 1 model bir boşluk bırakarak, kol altını yapabilirsiniz. 4 model yaptıktan sonra kenar bağlama işlemi yapıyoruz ve 6 zincir çekerek dönüyoruz ve 2 trabzanın ortasına batıp, zincir çekiyoruz. 2‘li 4 tane yapıp, zincir çekiyoruz. Yeleğimizin detaylı yapılışı için videomuzu izleyerek, daha kolay bir şekilde çocuklar için örgü modelleri kız yeleği yapımını öğrenebilirsiniz.

Örgü yapımı dışında hatırlatmak istediğim bir değer konu ise, göz nuru el işlerinizi satmak için Facebook grubumuza üye olabilirsiniz. Üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Yazlık Örgü Hırka Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde örgü hırkalar, tığ ve yazlık örgü hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!