Kabartma Desenli Kırlent Yapımı – Videolu Anlatım

0 129

DESENLİ KIRLENT YAPIMI

Kırlentler, eskiden beri büyüklerimizin evlerinde çokça gördüğümüz yastık türleridir. Eskiden oya dantelleriyle yastık kılıfları da yapılır ve kırlentlere geçirilirdi. Gün geçtikçe hazır yastıklar piyasaya çıkmaya başladıkça kullanımı azaldı fakat hala azınlık meraklı ev hanımları olarak yapmaya devam ediyoruz. El işi kırlent anlatımımız ile bu yazıda size kabartma desenli kırlent yapımı resimli olarak anlatacağız.

Kırlent yapımı için öncelikle kullanmayı tercih ettiğimiz kumaş türünü seçmek ve boyutuna göre ayarlamak. Seçtiğiniz kumaşı boyutlarını kumaş üzerinde sabun yardımıyla işaretleyerek belirleyebilirsiniz. Daha sonra kesme işlemine geçeceğiz ve asıl işin süsleme yani kabartma oluşturma kısmına geleceğiz.

Aşağıda modelin şemasını ve ölçülerini paylaştık ve bu şemadan yararlanarak dilerseniz boyutları büyütebilir, kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Daha fazla ve ev yapımı dekorasyon fikirleri için sitemizi takipte kalın, diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Ahşap Boyama Sanatı başlıklı makalemizde Ahşap sanatı, tezhip sanatı ve yağlı boya hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.