Derya Baykal ile Örgü Çiçek Yapılışı – Videolu Anlatım

Derya Baykal ile Örgü Çiçek Yapılışı - Videolu Anlatım

0 102

– Videolu Anlatım

Örgü çiçekler sayesinde kazaklarınızı süslemeden, battaniyeye, şapka kenarlarına hatta takı yapımına kadar birçok çeşidini süsleyebilirsiniz. Bu nedenle hanımlar bugün sizlerle örgü çiçek yapılışı modellerinden gül yapımını öğreteceğim. Yapımı çok kolay güller için boncuklarla süsleyerek dediğim gibi takı falan da yapabilirsiniz.

Örgü Çiçek Yapılışı - Videolu Anlatım

Gül yapımına çekerek başlayabileceğiniz gibi sihirli halka kullanarak da başlayabilirsiniz. Ben sihirli halka kullanarak başlayacağım. Sihirli halka yaparak 3 zincir çekiyoruz. Daha sonra 16 tane 2’li yapıyoruz. Son trabzanımızı yaptıktan sonra ilk trabzanın tepesine batarak sıkı iğne yapıyoruz ve sihirli halkamızın ipini çekerek küçültüyoruz. 3 zincir çekip, 1 tane trabzanı atlayarak diğerine sıkı iğne ile batarak böyle 8 tane yaparak, yuvamızı oluşturuyoruz. Örgü çiçek yapılışı modellerimizden gül yapımı için sayılarla mümkün olduğu kadar oynamayın. Gül yapımının devamını öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Siz de hanımlar bu ve bunun gibi benze el emeği ürünleri satarak, para kazanmak istiyorsanız; Facebook grubumuza üye olabilirsiniz. Grubumuza üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Çocuklar İçin Örgü Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde 3, 5 numara ve çocuklar için hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!