Örgü Modelleri

Derya Baykal ile Örgü Çiçek Yapılışı – Videolu Anlatım

Spread the love

Örgü Çiçek Yapılışı – Videolu Anlatım

Örgü çiçekler sayesinde kazaklarınızı süslemeden, battaniyeye, şapka kenarlarına hatta takı yapımına kadar birçok örgü çeşidini süsleyebilirsiniz. Bu nedenle hanımlar bugün sizlerle örgü çiçek yapılışı modellerinden gül yapımını öğreteceğim. Yapımı çok kolay güller için boncuklarla süsleyerek dediğim gibi takı falan da yapabilirsiniz.

Örgü Çiçek Yapılışı - Videolu Anlatım

Gül yapımına zincir çekerek başlayabileceğiniz gibi sihirli halka kullanarak da başlayabilirsiniz. Ben sihirli halka kullanarak başlayacağım. Sihirli halka yaparak 3 zincir çekiyoruz. Daha sonra 16 tane 2’li trabzan yapıyoruz. Son trabzanımızı yaptıktan sonra ilk trabzanın tepesine batarak sıkı iğne yapıyoruz ve sihirli halkamızın ipini çekerek küçültüyoruz. 3 zincir çekip, 1 tane trabzanı atlayarak diğerine sıkı iğne ile batarak böyle 8 tane yaparak, yuvamızı oluşturuyoruz. Örgü çiçek yapılışı modellerimizden gül yapımı için sayılarla mümkün olduğu kadar oynamayın. Gül yapımının devamını öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Düz Örgü Nasıl Yapılır?

Siz de hanımlar bu ve bunun gibi benze el emeği ürünleri satarak, para kazanmak istiyorsanız; Facebook grubumuza üye olabilirsiniz. Grubumuza üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

https://www.youtube.com/watch?v=k5-eHzy2U3E


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı