Örgü Modelleri

Örgü Çorap Nasıl Yapılır

Spread the love

Günümüzde çok fazla kullanılmıyor olsa da nasıl yapılır araştırması yapan bayanlar bulunuyor. Örgü çorap yapımı genellikle 5 şiş ile yapılır. Ancak bu örgüde zorlanan bayanlar 2 şiş ile de çorap örebilmektedir.

Örgü Çorap Giyilir mi?

Örgü çoraplar son yıllarda genç kız çeyizlerinde kullanılıyor. Minyatür örgü çoraplar ise süs olarak vitrinlerde ya da buzdolabı kulplarına takılarak sergilenebiliyor. Yeni doğum yapmış bayanlar ya da ayakları çok üşüyen bayanlar için yünden çorap örülebiliyor.

İki Şişle Örgü Çorap Nasıl Örülür?

Örgü çorap için bazı kadınlar iki şişle örgü örme yöntemini kullanır. Bu iş için,

  • 2 ya da 2.5 numara örgü şişi,
  • Yumuşak ip
HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülür?

Kullanılır. Örgü çorap, ayak burnundan başlanılarak örülür. Burun kısmı daha dar olması gereken çorap, iki sıra sonra her iki taraftan artırılır. Ayağın en ölçüsüne geldiğinde artırmadan düz olarak, istenilen uzunluğa göre örülür. Arka kısmı tıpkı ön yüz gibi örülür. Yalnızca topuk kısmında artırma işlemi uygulanır. Örgü bitiminde çorabın üst ve alt kısmı birbirine dikilir.

Beş Şişle Çorap Nasıl Örülür?

Örgü çorap, beş şişle de örülebilir. Bunun için iki ucu açık, kısa örgü şişleri gerekir. Yine ayak burun kısmı kısa olarak başlanır. Burun kısmının etrafı, 5 şiş ile yuvarlatılarak örülür. Bu örgünün sonucunda burun kısmı kapalı ve dikişsiz bir çorap ortaya çıkar.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Motifli Fermuarlı Hırka Yapılışı


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı