Örgü Modelleri

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır?

Spread the love

severlerin sıkça sorduğu bir soru da nasıl yapılır sorusudur. Bu örgü modeli, bizim kültürümüzde sıkça kullanılan örgü tekniklerinden biridir. Eski ve klasik bir model olan bu örgüde bir ters bir düz ilmek atılır. Bu nedenle ters-düz örgü adı ile de bilinir.

Pirinç Örgü Çeşitleri

Yapılış mantığı esasında değişmemekle birlikte yani bir ters bir düz olarak işlense de, bu örgü modelinin bir kaç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Bunlar ise;

  • Tunus İşi Pirinç örgü modeli
  • Tekli Pirinç örgü
  • Çift Pirinç örneği
  • Haraşolu Pirinç örgü modeli olarak gösterilebilirler. Bu model örgü ile evinizde, çok kolay şekilde birçok ürünü meydana çıkarabilir ve sevdiklerinize de hoş sürprizler yapabilirsiniz.
HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Baykuş Örgü Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?

Bu örgü modeli örmesi son derece kolay ve zevkli bir tekniğe dayanır. İşin esası ve aslı bir ters ve bir düz olarak sırayla örgünün devam etmesidir. Örgüye nasıl başlanırsa başlansın hep ters-düz ya da düz-ters şeklinde devam eder. Üst sıraya geçildiğinde ise ters ilmeğin üzerine düz, düz ilmeğin üzerine ise ters örgü yapılmak suretiyle devam ettirilir.

Ne Tür Örgü İşlerinde Kullanılır?

Pratik yapımı nedeniyle kullanım alanı geniştir. Özellikle hırka, yelek, bere, atkı, eldiven gibi giyim ürünlerinde sıklıkla tercih edilir. Bu model beyaz iplik ile kendini çok net şekilde gösterir. Bu model ile yapılan örgü giyim eşyaları uzun ömürlü olacaktır.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Örgü Panço Modelleri Anlatımlı


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı