Polar Yastık Yapımı – Resimli Anlatım

0 72

POLAR YASTIK YAPIMI (Resimli Anlatım)

Polar, malzeme dokusu itibariyle ve kış aylarında sıcak tutmasıyla çok tercih edilen malzemeler arasında yer alıyor. Polar malzeme genellikle için kullanılsa da pek çok dekorasyon ürünleri için de tercik ediliyor. Yumuşak malzeme olması yastık ve örtü olarak işlendiğinde kaşıntının önüne geçiyor fakat yaz aylarında yakabilir.

Polar yastık yapımı resimli anlatım için aşağıya göz atabilirsiniz.

Öncelikle yastık ölçülerimizi belirliyor ve polar kumaş üzerinde kalem yardımıyla belirliyoruz. Daha sonra belirttiğimiz yerlerden keserek kenarlarından modeli oluşturacak şekilde dikiyoruz. Dilerseniz da kullanabilirsiniz fakat yastık için silikon pek tercih edilmiyor. Polar kumaştan yaprak motiflerini fotoğraftakiyle aynı veya hayal gücümüze bağlı olarak değiştirerek kesebiliriz. Yaprakları yapıştırdıktan sonra çiçeğin ortası için püskül yapıp kullanabilirsiniz. En son aşamada yan yaprakları da polar kumaştan kesip yapıştırıyoruz.  Renk seçimleri size kalmış fakat ahenk için örnekte olduğu gibi zıt renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Fotoğraflı yastık yapımı aşamaları için aşağıya göz atabilirsiniz. Daha fazla el işi dekorasyon ve el işi eşya modelleri için el işleri, örgü ve dekorasyon kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kabartma Desenli Kırlent Yapımı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde el işleri, el yapımı kırlent ve kabartma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.