logo
logo

Çapraz Örgü Motifi Yapımı – Videolu Anlatım

Çapraz Örgü Motifi Yapımı – Videolu Anlatım
Spread the love

Çapraz Örgü Motifi Yapımı – Videolu Anlatım

Çapraz örgü modeli dokusu gereği genellikle örgü bere modelleri ve şiş örgüsü atkılar için tercih edilmekle birlikte örgü bebek battaniyeleri için de pek kullanışlı ve estetik bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Çapraz örgü modeli şiş örgüsü ile işleniyor olmasına rağmen olarak da yapmak mümkün fakat tığ ile bu modelin yapımı pek uğraştırıcı olacaktır. Çapraz örgü modeli yapısı gereği yumuşak bir dokuya sahip olmakta beraber sık bir yapısı olduğu için sıcak tutar ve bu sebepten atkı ve bereler için sıkça tercih edilir.

Çapraz örgü motifi için her tür renk kombinasyonu kullanmak mümkün ancak tavsiye verecek olursak modelin kendini belli edebilmesi amacıyla tek renk kullanmanız veya geçişli ebruli ipler tercih etmeniz daha estetik olacaktır.

Çapraz şiş örgüsü anlatım videomuza aşağıdan ulaşabilir ve daha fazla anlatım videosu için diğer kategorilerimize de göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ajurlu Balıksırtı Motifi Nasıl Yapılır? - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde nasıl yapılır, örgü bebek yelekleri ve örgü lif modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hanımlar, bu model tarifine bakmadan geçmeyin!!! TIKLAYIN!!!  Amigurumi Nasıl Yapılır? Detaylı Resimli ve Videolu Anlatım

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz