Örgü Modelleri

Çimdik Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Spread the love

Çimdik Yelek Modeli Yapılışı

2020 şiş yelek örgü modeli ve yapılışı için arayışta bulunan hanımlarımıza özel çimdik yelek modelimizin yapılışını anlatacağız. Ayrıca farklı yelek modellerimizi görmek ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

El örgüsü bebek modelleri için tıklayın.

için tek renk ip kullanmayı tercih ediyoruz ve istediğiniz rengi tercih edebileceğiniz bu modelimizde örneğin çok belirgin olması açısından koyu renkleri tercih etmemenizi öneriyoruz.  Modelimiz 4 ve katları şekilde ilmek sayısı ile başlanmaktadır.

Çimdik Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Bayan Yelek Yapılışı

Öncelikle bayan yelek örgü modelleri yapılışı için ilmeklerimizi atıyoruz. Her model 4 ilmekten oluştuğu için ilmek sayımızı 4 ve katları olarak şekilde ayarlıyoruz. Biz modeli açıklamak için 20 ilmek atıyoruz ve örgümüzün ön yüzünü düz olarak örüyoruz. Daha sonra istediğiniz kalınlıkta lastik örüyoruz. Kenar ilmeği örmeden alıp, 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. İki ilmek sayıp, arasından batarak, 1 ilmek çıkarıyoruz ve atlanılan ilmekleri de düz olarak örüyoruz. Çıkarılan ilmeği de iki düz örgünün üzerinden atlatarak ilk örneğimize ulaşıyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Örgü Bebek Tulumu Nasıl Yapılır?

2 ilmek düz olarak örüldükten sonra tekrar örnek yapmaya başlıyoruz. İki ilmeğin arasından ilmek alarak, 2 ilmeği düz örüp, alınan ilmeği de düz örgülerin üzerinden atlatıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar gidiyoruz. Bayan yelek örgü modeli yapılışı sırasında uygulanan aradan ilmek alma ve artıma işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek ve uygulamak için videomuzu izleyebilirsiniz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı