El İşleri

Çubuk ile İlmekli Çiçekler Oya Tarifi – Videolu Anlatım

Çubuk ile İlmekli Çiçekler Oya Tarifi

Dondurma çubuğu kullanarak yaptığımız oyayı, kalemle de yapabilirsiniz. 2 renk ve 21 numara oya tığı kullanılarak yapılan model, kolay modellerimiz içerisinde yer alan ve çok tercih edilen bir modeldir.

Kolay Kare Örnek, Motifli Dantellerle Uyumlu - Videolu Anlatım

Pembe ve yeşil renkleri tercih ettiğimiz modelin tığ battı bölümü ve birinci sırasını yeşil renkle başlıyoruz. Başlama noktası için sık iğne yapılarak ipi sabitliyoruz ve 1 çektikten sonra küçük çekiyoruz. Örümceği 2 kez tığa dolandırıyoruz ve arada 1 kutu bırakıyoruz. 2. kutuya 3’ lü sayesinde çıkılarak, bir üçgen elde ediyoruz.

Kolay Kare Örnek, Motifli Dantellerle Uyumlu - Videolu Anlatım

5 zincir tekrar çekiyoruz ve yapılan yuvaya giriyoruz. 2 tane yaptıktan sonra yine 5 zincir çekilerek 2 sık iğne yapılır. Yapılan pimpirikler ile yuvaya toplam 3 pimpirik yapıyoruz ve son zincirlere 5 tane sık iğne yaparak yaprakları bitiyoruz. 6. sık iğneyi ise altından yapıyoruz. Çimenlerin yapımı bittikten sonra da çiçeklerin yapımına geçilir. Çimenlerin sayısını sık ya da aralıklı olarak ayarlıyoruz ki bu motifler arasındaki mesafeyi oluşturur.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  El ile Nasıl Atkı Örülür?

Çubuk ile ilmekli çiçekler oya tarifimizin detayları için videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kolay Kare Örnek, Motifli Dantellerle Uyumlu - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde dantel takımı, fiskos ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı