Tığ Oyaları

Farklı Boncuklu İğne Oyası Modelleri

Spread the love

Boncuklu iğne oyaları, annelerin ve büyük annelerin çeyiz sandıklarından kızlarına ve torunlarına ulaşan el emeği göz nuru çeyiz ürünüdür. Farklı boncuklu iğne oyası modelleri de iğne oyasında tercih edilen çeşitlerdir. Modası asla geçmez geçmişten günümüze, günümüzden de geleceğe ulaşır. Gösteriş ve zarafet sevenler daha çok boncuklu iğne oyasını tercih etmektedir. Daha ilgi çekici olduğu düşünülmektedir.

Boncuk Oyası Çeşitleri

Boncuk oyası çeşitleri oldukça fazladır. Bunlar arasına girenler;

  • Tahta boncuklu
  • Taş boncuklu
  • Plastik boncuklu
  • Daha farklı boncuk

çeşitlerini kapsamaktadır. Her renk ve boncuk çeşidi sayesinde yazmalara uygun yapılabilir.

Boncuklu Oya Örnekleri

Yuvarlak, yassı, uzun ve geometrik şekilli boncuklar ile yapılan örneklerdir. Oya, iğne oyası veya tığ oyası ile yapılabilmektedir. daha fazla zaman alan bir modeldir.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Sıralı Çam Modeli İğne Oyası Yapımı - Videolu Anlatım

Zarif Boncuklu İğne Oyası Modeli ve Yapılışı

Boncuklarla bezenmiş olan, yazmalara ve namaz baş örtülerine de kullanılabilen, oyanın sanata dönüştürülmüş halidir. Oya modelini örmeye başlamadan önce küçük boncuklara ihtiyaç vardır. Yazmanın etrafına zürafa çekerek oyaya başlanır. Bebekler için hazırlanan yüz örtülerine de bu model kullanılabilir. Bu model için pembe rengi daha çok tercih edilmektedir.

Siyah Beyaz Tığ Oyası Modeli

Siyah ve beyaz tığ oyasında nadir rastlanan renkler arasındadır. İki renk birbiri ile ne kadar uyumlu gözükse de tığ oyası modelinde bu renkler çok fazla tercih edilmemektedir. Oysaki bu model birbiri ile uyum içerisinde ve gösterişli gözükmektedir. Tercih edildiğinde yazmada güzel duracak renklerdir.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Herkesin Yapabileceği Yeni İğne Oyası Modelleri


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı