ÖrgülerVideo Galeri

Fıstıklı Bayan Örgü Örneği – Videolu Anlatım

Fıstıklı Bayan Örneği

Trabzanlarla yapılan fıstıklı örnek her türlü bayan örgüsünde rahatlıkla kullanılabilecek bir örnek olup, şaldan yeleğe, hırkadan kazağa farklı örgü çeşitlerinde kullanılabilir. Kolay ilerleyen bir model olduğu için zevkle yapabileceğinizi de şimdiden belirtmek isteriz.

Örnek ile bilinmesi gereken bir püf noktası vardır ki ile yapılır ve 2 numara kullanılır. Örnek kurulumu sırasında 6 ve katları şeklinde sayılar belirlenir.

Aynı zamanda yelek örgüsünde fıstıklı bayan örgü örneğini kullanacaksanız, yan bantları ile yapmayı unutmayın.

2 numara tığ ile yapılabilecek model için istediğiniz uzunlukta çekin, zincir atlayarak batın ve başlangıçtaki zincirler dahil olmak üzere 5 zincir sayın ve 2-2 trabzan çekin.  İlk sırayı yaparken 5’li trabzanlar kullanılırken, 5 trabzan sonrası 1 zincir atlayarak; 1 zincir çekip 1 zincir atlayın ve 2. zincire tekrar batarak 5 tane trabzan yapın.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Gül Motifli Örgü Şal Yapımı

İlk sırayı böyle bitirdikten sonra 2. Sıranın başı itibarıyla örnek kurulumuna başlayın ve 4 zincir çekip trabzanların üzerinden atlayarak, ilk kutuya 6’lı yapın. 6’lı yaptıktan sonra 2 zincir çekerek aynı boşluğa 6’lı bir daha yapın ve 2 zincir çekip diğer kutuya aynı işlemi yapın. Bu şekilde ikinci sırayı bitirin.

Diğer sıraların yapımı ve örnek ile ilgili detaylar için videomuzu izlemeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kar Tanesi Motifi Nasıl Yapılır? - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde battaniye, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı