Örgüler

Baykuş Örgü Nasıl Yapılır?

BAYKUŞ NASIL YAPILIR?

Özellikle örgü eldiven modelleri ve pek çok için kullanılmaya çok müsait bir motif olarak baykuş motifi, atkı yaparken atkının saçak kısımlarında ve eldivenlerin tam ortasında kullanıldığında çok tatlı bir duruş yaratıyor. Baykuş motifi zor görünse de aslında biraz detaylı incelendiğinde kolay bir motif… Ayrıca şiş ile yapılabileceği gibi tığ ile de yapılabiliyor ki genellikle ile yapılan modeller daha hızlı bitiyor.

Baykuş Motifi

Baykuş motifini aralara lastik çekerek veya baykuş motifini sıralı olarak birbirine ekleyerek örgü bere modelleri oluşturabilirsiniz. Yine sıralı olarak örerek pek çok atkı modelini de kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Baykuş Motifi

Aşağıdaki videodan baykuş motifinin nasıl yapıldığını öğrenebilir, detaylarını inceleyebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Bonibon Örgü Çocuk Battaniyeleri Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım

Geniş motif yelpazemizden dilediğiniz motifin anlatımına ulaşmak için diğer kategorilerimize ve galerimize de göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Şiş Örgüsü ile Damla Motifi Yapımı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde örgü , ve tığ hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı