OyalarVideo Galeri

İğne Oyadan Çevirme Fıstıklı Parmak Oyası – Videolu Anlatım

İğne Oyadan Çevirme Fıstıklı Parmak Oyası – Videolu Anlatım

Sonsuzluk oyası olarak da bilinen parmak oyası göze hoş gelen tasarımları ortaya çıkarmak için tercih edilebilir. Bu model içerisinde var olan model motiflerinde çiçekli, incili, boncuklu ve fıstıklı öğeleri meydana getirmek mümkündür.

Fıstıklı motif içeren iğne oyası yapmak istediğinizde gerekenler 910 numara pembe ip, 21 numara tığ, düz beyaz tek renk ve içinde beyaz olan renk oya ipidir. Bu malzemelerle istediğiniz fıstıklı parmak oyasını elde etmeniz mümkün olacaktır.

Parmak oyasına başlarken beyaz ipi işaret parmağına 13 kez dolamanız gerekmektedir. Dolama işlemini bitirince beyaz ipin her iki ucunu önce yakıp sonra birbirine yapıştırın. Bu işlemi yapmamanız halinde beyaz ipte açılma olması muhtemeldir.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Gelin Modeli İğne Oyası Yapımı - Videolu Anlatım

Beyaz ipten sonra yeşil ipe geçerek bu ipi tığa sabitleyin.  Beyaz iple yapılmış olan halkaların içine yeşil iple sık iğneler yapabilirsiniz. İlk olarak 12 sık iğne ve 15 tane çekmeniz gerekmektedir. Daha sonra halkanın diğer tarafına 12 adet sık iğne yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şiş Örgü ile 0-3 Aylık Kolay Bebek Yeleği - Video Anlatımlı başlıklı makalemizde bebek , bebek yeleği ve tekniği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı