Mısır Tanesi Örgü Modeli Yapılışı – Videolu Anlatım

Mısır Tanesi Örgü Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım

0 202

Mısır Tanesi Örgü Modeli Yapılışı 11; Videolu Anlatım

Hanımlar, delikli örgü modelleri içerisinde yer alan zarif bir model olan mısır tanesi örgü modeli yapılışı üzerinde duracağız. Angora iplerde ya da kalın iplerde çok güzel duran bu modelimizi birçok örgü modelinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle de şal modellerinde çok güzel duruyor.

Mısır Tanesi Örgü Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım

Modelimiz için sayısı 10’un katlarından oluşurken, örmek istediğiniz modele göre bu sayıyı dikkate alarak sayısını belirleyebilirsiniz. Sonunda ve başında da aynı örnekten olmasını istiyorsanız, 5 fazladan ekleyebilirsiniz. ve , kullanıyoruz. Arka yüzünden modeli kurarak başlıyoruz ve 5 ilmek düz olarak ördük, 5 ilmek ters olarak örüyoruz ve 5 ilmek düz örerek sırayı bitiyoruz. Ön yüze geçtiğimizde 1 tane ilmeği ters olarak örüp, yukarıdan aşağı bir ilmek şişe doluyoruz. 3 ilmeği düz olarak örüp, doladığımız bu 3 ilmeğin üzerinden geçirerek örüyoruz. Mısır tanesi örgü modeli yapılışı devamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

Sevgili hanımlar, sizlerde örgü ve el işi yapma konusunda kendinize güveniyorsanız, bu ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ise, Facebook grubumuza üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Çocuklar İçin Örgü Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde 3, 5 numara ve çocuklar için hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!