Örgü Etek Modelleri Yapılışı – Videolu Anlatım

Örgü Etek Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

0 89

Etek Modelleri Yapılışı

Dikiş kadar tercih edilmeyen ve örgü etek modelleri, aslında çok daha fazla dikkat çekmesi ile birlikte özellikle kış aylarında daha sıcak tutması nedenlerinden dolayı tercih edilebilir. Bu nedenlerden dolayı güzel kızlarınız için yapmanız adına hanımlar sizlerle yapılışı üzerinde duracağız. Yapımı kolay ve zevkli olan bu eteğin yapılışı için kırmızı ve beyaz ip tercih ettim, renkler sizin zevkinize göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kullanacağız.

22 cm yükseklik ve 22 cm eni olacak bu eteğimiz için 122 ilmekle başlanır ve Selanik örgü yapılır. 8 sıra böyle örüldükten sonra düzleri beyaz, tersleri kırmızı olmak üzere tek sıra halinde örüyoruz. Sonra 4 sıra daha Selanik ördükten sonra aynı işleme toplam 4 kez devam ediyoruz. Böyle 20 sıra Selanik örüldükten numara şişe ipler geçirilerek, 15 sıra lastik örüyoruz. 1 sıra örüldükten sonra 1 cm kadar düz örülerek lastik örmeyi bitiyoruz ve düz örülen kısmı içe kıvırarak, lastik geçiyoruz. Örgü etek modelleri yapılışı detayları içinse videomuzu izleyebilirsiniz.

Siz de hanımlar, eşinize ev ekonomisi açısından katkıda bulunmak istiyorsanız, örgülerinizi Facebook grubumuzda paylaşarak; satışını gerçekleştirebilirsiniz. Facebook grubumuza üyelik içinde BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Örgü Şapka Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde Örgü , ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!