Örgü Modelleri

Örgü Puf Nasıl Yapılır?

Spread the love

Örgü ile üretmeyi seven ve örmeyi hayat tarzı olarak kabul eden hanımlar için nasıl yapılır? Püf noktalarıyla açıklayacağız.

Örgü Puf İçin Malzemeler

Örgü puf için gerekli malzemeler şunlardır:

  • İstenilen renkte koton ip.
  • 1 tığ (5,5 numara)

Malzemeleriniz hazırsa örmeye başlayabilirsiniz.

Örgü Puf Yapılışı

İlk olarak 5 adet zincir çekin. Çekmiş olduğunuz zinciri halka haline getirin. Daha sonra altı adet iki trabzan ile doldurun. Bir sonraki sırada da her bir boşluğa iki adet ikili trabzan yapın. İkinci sırada 12 trabzana ulaşmalısınız.

Üçüncü sırada arttırmalarınıza devam edin. Fakat bu şekilde olmalı (birinci boşluğa bir trabzan ikinci boşluğa da iki trabzan olacak biçimde 2-1-2-1 olarak trabzan yapın. Üçüncü sırayı da tamamlayın). Üçüncü sıradan sonra attırmayı bu şekilde yapın.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  2019 2020 Örgü Modelleri - 100 Adet

Eğer örgüde potluk hissedilirse attırmaları daha çok yapabilirsiniz. 1-1-2 trabzan biçiminde de gidebilirsiniz. Arttırmalara pufunuzun eni istenilen kadar olana dek devam edin. İstediğiniz boyuta ulaştıktan sonra yan yüzeylerin yapımlarına geçiş yapabilirsiniz.

İpinizi koparmayın. Hiç arttırma işlemi yapmadan ikili trabzanlar ile her boşluğa bir kes batarak doldurun. Bu şekilde istenilen boya ulaşana kadar örgüye devam edin. Ardından işiniz bitince pufunuzu giydirebilirsiniz.

İsterseniz elyaf ile doldurun. İsterseniz kola şişelerinin üzerine elyaf koyularak oturtulan puf modellerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu puf modelinin üstüne kelebek, çiçek ve bazı modeller ile süsleme yapabilirsiniz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı