Örgü Modelleri

Ahududu Bebek Hırkası Yapılışı

Spread the love

Kış aylarının vazgeçilmezi olan örgü modellerinden ahududu yapılışı nasıl olur? Ahududu modelli örgü için neler gerekmektedir? Örgü sevenlerin kış aylarında tercih ettiği bebek hırkası modellerinden olan modeli bebeklerin üzerinde çok şık durmaktadır. Hırkanın kollarının dökümlü durması hırkaya daha farklı bir görünüm katmaktadır.

Ahududu Model Nerelerde Tercih Edilir?

Ahududu modeli genellikle bebek hırka kollarında tercih edilmektedir. genç kızlara ve bayanlara göre yapılan hırka modellerinin de kollarında kullanılarak çok zarif ve şık bir görüntü sağlamaktadır.

Ahududu Bebek Hırkası İçin Gerekenler

Bebeklerin ve genç kızlarında tercih edebileceği bu model çok şık bir görünüm meydana çıkarmaktadır. Bebek hırkası yapabilmek için gereken malzemeler;

  • İp
  • İpe uygun şiş
HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Bir Patik Modeline İnci Bu Kadar mı Yakışır? – Videolu Anlatım

İplerin içinde naylon karışımı olmayanlar tercih edilmelidir. Bebekler de alerji yapabilir.

Ahududulu Bebek Hırka Yapılışı

Öncelikle beden kısmını bütün olarak örebilirsiniz. Küçük bebekler için arka kısmı 36 ilmek ile başlayabilirsiniz. 6 sıra bir ters bir düz olarak lastik örelim. Daha sonra haraşo örmeye başlayalım. Sırt genişliği bitene kadar bu şekilde devam ediyoruz. Kol hizası ayarlamıyoruz. Direk boyun kısmına kadar haraşo devam ediyoruz. Daha sonra iki taraftan 12 ilmek ayırıyoruz.

Önler ve yaka kısmı için önlere haraşo olarak devam ederken yaka kısmına lastik olarak devam ediyoruz. Bu şekilde önleri de örüp bitiriyoruz. Kol kısımlarında ise ahududu modelimize başlayacağız. 20 ilmek ile kollara başlıyoruz. 6 sıra lastik örüyoruz. Daha sonra ilk ilmeği boş alıyoruz. İki ilmek ters olarak örüyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Şiş Örgü Patik Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım

Bir ilmek düz örüyoruz. Tekrar iki ilmek ters örüyoruz. Daha sonra tek ilmekten beş tane ilmek alıyoruz içinden ve ilmeği çıkarıyoruz. İki ilmek tekrar ters örüyoruz. Bir ilmek düz örüyor ve iki ilmek ters örüyoruz. Yine tek ilmekten beş ilmek çıkarıyoruz. Diğer tarafa geçtiğimiz zaman düzleri düz tersleri ters olarak örüyoruz.

Diğer tarafta yine tersler ters düzler düz olarak yedi sıra olana kadar bu şekilde örülmektedir. Örgünün ters yüzüne geçince tekrar model koyuyoruz. Bu şekilde kollar bitene kadar devam ediyoruz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı