Örgü Modelleri

Tomurcuk Motifi Yapımı – Videolu Anlatım

Spread the love

TOMURCUK MOTİFİ YAPIMI

Bu modele kimileri tomurcuk diyor kimileri de pıtırcık… El işi motifler arasında en çok sevilen ve tercih edilen modellerden biri de tomurcuk modeli ve motif yapımı da bir o kadar kolay. Tomurcuk motifi genellikle bebek yelekleri ve lif modelleri için kullanılıyor. Pıtırcık motifini hem şiş örgüsü hem de tığ işi olarak yapmak mümkün ve basit. Bu model için renk seçimi size kalmış fakat ara zincirlerin beyaz veya tam tersi koyu tonlarda olup tomurcuk desenlerinin ise açık hatta neon renklerde olması bizce çok hoş oluyor. Model diğer benzerleri gibi sık bir doku verdiğinden ilmeklerinizi hafif elle atmanızı öneriyoruz yoksa şekli bozulabiliyor veya özellikle bebek yeleği olarak kullanıldığında sıkabiliyor.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Amigurumi Tavşan Çıngırak Yapılışı - Videolu Anlatım

Tomurcuk motifini şiş yöntemiyle kolayca yapabileceğiniz gibi tığ ile de hızlıca yapabilirsiniz hatta tığ işi daha çok tercih edilmektedir.

Aşağıdaki anlatım videomuzdan tomurcuk deseni şiş örgüsünü detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Daha fazla içerik ve dekorasyon fikri için yine sitemizde gezinebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı