El İşleriVideo Galeri

Tunus İşi Bal Peteği Erkek Bebek Örgü Yelek Modelleri Yapılışı – Videolu Anlatım

Tunus İşi Bal Peteği Erkek Bebek Yapılışı – Videolu Anlatım

Sevgili anne ve anne adayları, sizlerle örgü yelek modelleri erkek bebek için paylaşacağız. 6-9 aya kadar minklerinizin giyebileceği bu yelek için bir tane ve ‘’Gagalı şişi’’ adı verilen 4 numaralı bir tığ kullanarak yapıyoruz. Bu model kullanılarak battaniye ya da hırka gibi farklı örgüler de yapılabilir.

Tunus İşi Bal Peteği Erkek Bebek Örgü Yelek Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

Tunus işi petek modelinde önler için 30 tane, arka için 60 tane çekerek başlıyoruz. Zincirleri çektikten sonra sıra ile zincirlerin içine batarak ilmek çıkarıyoruz. 2. sırada tığımıza ilmek alarak, 2 ilmeği birlikte çıkarıyoruz. Sonuna kadar devam ediyoruz. 3. sırada örneğimize başlıyoruz ve ilk ilmeğin içine değil ipliğe batarak çıkarıyoruz ve diğer ilmeği ters yapmak için ipin arkasından tığı geçirerek öne geçip ilmeği zincirinden çıkarıyoruz. Böylece bir düz ve bir ters şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Örgü yelek modelleri erkek bebek için olan modelimizin devamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Gelin Modeli İğne Oyası Yapımı - Videolu Anlatım

Siz de becerikli hanımlarımızdan olarak, ailenize ekonomik açıdan destek olabilmek için marifetlerinizle yaptığınız ürünlerinizi Facebook grubumuzdan paylaşabilirsiniz ve grubumuza üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi 1-2 Yaş Bebek Yelek Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde bebek modelleri, Nako Süper İnci ve örgü yelek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı