Tuğla Görünümü Duvar Boyama – Videolu Anlatım

0 36

TUĞLA GÖRÜNÜMÜ

Hanımlar evlerinde sık sık değişikliğe gitmek isteyebiliyorlar ve mobilya yerlerinden duvar renklerine kadar pek çok değişiklik bunun içinde yer alabiliyor. Tuğla görünümlü duvar boyama için renkler pek fark etmese de koyu renkler veya bizzat tuğla rengi cezp edici olabiliyor. Evde boya yapmak pek çok kişi için zor görünse de doğru yöntemler kullanıldığında evde duvar boyama işi kolaylaşabiliyor.

Tuğla Görünümü Duvar Boyama

Evde duvar boyama işlemi için gerekli malzemeler yeteri kadar boya ve duvara zarar vermeyecek ince bantlardır. Bantları da yine alana yetecek kadar almanız yeterlidir. Boyama işleminden önce mobilyalarınızı kirlenmemesi için etraftan kaldırmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra bantlarınızı tuğla taslağı şeklinde yapıştırarak üstten boyama işleminize başlarsınız. Böylece ince detaya girmenize gerek kalmaz ve düz boyayarak deseni kolayca çıkarırsınız. Deseni çıkarmak için bantları sivri uçlu spatula veya bir bıçak yardımıyla kaldırmanız yeterli olacaktır.

Aşağıda kendin yap duvar boyama aşamalarını videolu olarak sizler için paylaştık.

Bir önceki yazımız olan Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı başlıklı makalemizde dekoratif, duvar süsü ve süs hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.