Yenidoğan Bebek Yeleği – Videolu Anlatım

2 408

Yenidoğan – Videolu Anlatım

Dünyaya gözlerini henüz açan minik yenidoğanlar için hazırladığım videolu yenidoğan yelek yapımı ile karşınızdayım. Minik kahramanlarımızın sağlığı için, örgü bebek yeleği hazırlarken öncelikle ip seçiminde kotondan yana olmanızın daha yararlı bir seçim olacağını söylemem gerekir. Yenidoğanlar için hazırladığımız yelekler, kazaklar ve patik vb. ürünlerde örerken elimizi hafif tutmamızda da fayda vardır.

Bu modelin özelliği hem örme açısından kolay öğrenilebilir olması hem de modelin teknik itibariyle yumuşak bir dokuya sahip olmasıdır. Tabii sertlik ve yumuşaklığı sizin örme stiliniz de belirliyor. Daha önce pek çok yazıda bahsettiğim gibi, eğer sık bir model işliyorsanız her zaman örme aşamasında elinizi hafif tutmanızda fayda vardır ki zaten sık olan bir modelin sık örülmesi hem modelde şekil bozukluğuna yol açabilir hem de kullanımı zorlaşacaktır. Bu modele dilerseniz çeşitli düğmelerle süsleme ekleyebilir ve hatta dileğinize ve yaratıcılığınıza göre düğme yerine kendi yaptığınız püskül ve ponponları da kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki anlatımlı videodan yenidoğan bebek yeleği yapımına ulaşabilir ve daha fazlası için diğer kategorilerimize, galerimize göz atabilirsiniz, keyifli çalışmalar dilerim.

Bir önceki yazımız olan Demiryolu Bebek Yeleği Modeli - Videolu Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 Yorumlar
  1. aslı diyor

    Örgü modelinin anlatımı çok başarılı olmuş. Ellerinize sağlık, devamını da bekliyoruz.

  2. saadet diyor

    Ayy ayy ayy ne tatlı yelekler bunlar… Örgüden anlamıyorum ama satan varsa muhakkak alırım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!