Örgü Modelleri

Beş Şişle Patik Nasıl Örülür?

Spread the love

Patik sevenlerin tercih ettiği beş şişle patik nasıl örülür? Kış aylarının vazgeçilmezi olan patik nelerdir? Patik örmek için gereken malzemeler nelerdir?

Kış aylarının vazgeçilmezi olan patikler ayaklarımızı sıcak tutmak için örgü sevenlerin ellerinde örülmeye başlanmıştır. Beş şişle birbirinden değişik modellerle örülen patikler güzel ve şık modellerle karşımıza çıkmaktadır.

Beş Şişle Patik İçin Malzemeler

Beş şişle patik yapmaya başlamadan önce öncelikle gereken malzemeler;

  • Patik ipi
  • 5 şiş

Beş şişle örülecek olan ipi özellikle patik ipi olarak almalıyız.

Beş Şiş Örgü Modelleri

Örgü sevenler için beş şişle örülecek binlerce çeşit modeller bulunmaktadır. Şişle örgü örmeyi bilen herkes modelleri yapabilir.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  El işi Örgü Modelleri Anlatımlı

Beş Şişle Patik Yapımı

Öncelikle beş şişle örülecek olan patiğin burnu yapılmaya başlanır. İlk önce 12 ilmek ile başlanır. 4 sıra örülür. Sonra ilmekler 6’şar şekilde ikiye bölünür. Daha sonra başlanan yerden tığ yardımı ile 6 tane daha ilmek çıkarılarak 4 tane şiş takılmış olur. Böylelikle patiği beş şişle örmeye başlamış oluruz.

Örmeye devam ederken şişin hem başında hem sonunda ilmek arttırarak devam ediyoruz. 4 şişteki ilmeklerin sayısı 16 olana kadar devam ediyoruz. İlk sırada arttırırken ikinci sırada arttırmadan örmek gerekmektedir. Yoksa patik birden genişler.

8 sıra daha düz ördükten sonra alt kısımda 16 ilmek kalana kadar ilmekleri kesiyoruz. Geriye kalan 16 ilmeği ayak büyüklüğüne göre örüyoruz. Ayak büyüklüğü bittikten sonra yanlardan ilmek çıkarıp ayak yapısına göre örüyoruz ve patiği bitiriyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  İki Şişle Yeni Doğan Bebek Patik Yapılışı - Videolu Anlatım


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı