Derya Baykal Şal Modelleri Resimli Yapılışı – Videolu Anlatım

Derya Baykal Şal Modelleri Resimli Yapılışı - Videolu Anlatım

1 15

Yapılışı

Sevgili hanımlar, siz de çeyizlik bir arıyorsanız bugün yapacağımız model tam size göre…  Model zor ve karışık gibi görünse de Derya Baykal şal modelleri resimli yapılışı sayesinde o kadar da zor olmadığını göreceksiniz hatta tam tersi yaparken çok zevk alacaksınız.

Derya Baykal Şal Modelleri Resimli Yapılışı - Videolu Anlatım

Öncelikle sihirli halka yaparak çekiyoruz. Zincirin yanına 2 tane trabzan yapıyoruz ve yine zincir çekerek aynı yere tane daha trabzan yapıyoruz. 4 yuva olması için bu işlemi iki kez daha tekrar edelim. 3 zincir çekerek, ilk yuvanın içine 3 tane trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekerek, 3 tane daha trabzan yapalım. Tığa 1 alarak, 2. yuvaya batıyoruz ve ilmeği uzatarak aynı yere 4 tane daha uzatıp, trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi çapraz şekilde de yapıyoruz. Birinci sırada yaptığımız 3’lü trabzan grubunun 1. ile 2. arasına batıyoruz ve 5 tane yapıyoruz. Daha sonradan diğer yuvaya atlayarak 3 trabzan ve 3 zincir çekerek 3 trabzan daha yapıyoruz. Derya Baykal şal modelleri resimli yapılışı ile ilgili detayları öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Facebook grubumuza üye olarak hanımlar, sizlerde el emeği ve göz nuru el işlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Facebook grubumuza üyelik için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Tığ İşleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde Derya Baykal tığ işleri, Tığ işleri ve Yediveren Gül hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum
  1. Aynur diyor

    Şal modellerinin hepsi birbirinden şık ve güzel. Detaylı anlatım da süper olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!