Örgü Modelleri

Eldiven Örgü Modeli Yapılışı

Spread the love

Eldiven Modeli Yapılışı

Soğuk havaların vazgeçilmezi olan eldiven, atkı ve bereler için bu yılda el örgüsü modeller moda iken, siz de eldiven örgü modeli yapılışı ile ilgili detaylar arıyorsanız, sitemizi takip edebilir ve kalpli, parmaksız eldiven modelimizin örülüşüne eşlik ederek; kışa hazırlık yapabilirsiniz.

Eldiven örgü modeli yapılışı için süper inci, lolipop ya da baby ip tercih edebilir ve ipin kalınlığına göre 3, 4 ya da 5 numaralı şiş tercih edebilirsiniz.

El örgüsü bebek hırka modelleri için tıklayın.

Parmaksız Eldiven Örgü Modeli Yapımı

Parmaksız eldiven örgü modeli yapımı için şişimize öncelikle 41 ilmek atıyoruz. Tabi ki siz el büyüklüğünüze göre bunu 35, 39, 43 ya da 45 gibi tek sayılar olmak üzere belirleyebilirsiniz. İlmeklerimizi attıktan sonra 2 parmak kalınlığında ya da siz biraz daha fazla isterseniz yapabilirsiniz, lastik örüyoruz. Sonra 20 ilmeği düz ördükten sonra 21. ilmeğe geldiğimizde 1 ilmek çıkarak, çıkarılan ilmeği ve 21. ilmeği de düz şekilde örüyoruz. Aynı şekilde 22. ilmeğin yanından da ilmek çıkarak çıkan ilmeği ve 22. ilmeği düz örerek, sıra sonuna kadar düz bir şekilde örüyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Çilek Lif Nasıl Yapılır?

Arka bölüm tamamıyla ters örülecek ve artırma işlemi yapılmayacak.  Ortada yapılan artırmalar 18 ilmek oluncaya kadar ön sırada artırma işlemine devam ediyoruz ve artırmaları ve eksiltmeleri öğrenmek ve parmaksız eldiven örgü modeli yapımı detayları için videomuzu izleyebilirsiniz.

 


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı