Gri ve Pembe Oyanın Yazma Modelinde Uyumu – Videolu Anlatım

0 288

Gri ve Pembe Oyanın Yazma Modelinde Uyumu – Videolu Anlatım

Gri ve pembe dantel oyaları içerisinde bir araya gelmesi halinde oldukça estetik görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Bu tip oyaların yapılabilmesi adına da gri renk oya ipi kaplan 16 numara, pembe Altınbaşak 5 numara, 22.5 numara ve sade gri renkteki yazma gerekmektedir.

Gri ve pembe renklerini içeren oyanın yapılışında ise gri ipi tığla sabitlemekle işe başlayabilirsiniz. Tığ battıların bu işlem esnasında 2 zincirli olması gerektiğini unutmayınız. Tığa sarılan ipin ilk tığ battıya 2 kerede çıkması gerekmesinden dolayı da bu uygulamayı gerçekleştirin. 1 kutuya 2 yanındaki kutuya da 2’li toplam 4 adet trabzan yapabilirsiniz.

Daha sonra 2 2 üst üste yaptıktan sonra dördüncü yuvaya da 2’li trabzan yapabilirsiniz. Aynı 2 yuvaya da 4’er trabzan yapılabilmektedir. 2 ve 3 kutu atlayarak 4. kutuya da trabzan yaparak bu işlemi gerçekleştirin.

İlk iki zincir işlemini ilk sırada griyle ikinci sırayı ise pembe iple geçebilirsiniz. Bu işlemi de bu şekilde devam ederek bu oya işlerine devam edebilirsiniz.

Örgü modelleri ve videolu yapılışları için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Şiş Örgü ile 0-3 Aylık Kolay Bebek Yeleği - Video Anlatımlı başlıklı makalemizde bebek örgü modelleri, bebek yeleği ve haraşo tekniği hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.