El İşi

Kutucuklu Atkı Örgü Modeli Yapılışı

Spread the love

Daha önceden de kutucuklu ve tuğla modeli adını verdiğimiz atkı yapılışı hakkında bilgi vermiştik ama o modelimiz şiş ile örülüyordu. Şimdi örgümüzü örerken şiş yerine tığ kullanacağız ve tığ seçiminde 5,5 mm tığı tercih etmenizi rica ediyoruz. Burada kalın tığ tercih etmemizdeki amaç, daha yumuşak olmasını sağlamaktır. Eğer siz daha tok bir görünüm istiyorsanız, daha ince bir tıpla da kutucuklu atkı örgü modeli yapılışı için tercihte bulunabilirsiniz.

Tığ ile yelek örmek için tıklayın.

Tığ İşi Atkı Modeli ve Yapılışı

atkı modeli yapılışı için 23 zincir çekerek başlıyoruz ama zincirlerimi geniş kalacak şekilde çok sıkı olmadan çekiyoruz. Böylelikle zincirlere daha rahat batabilirsiniz. Eğer atkınızın daha enli olmasını istiyorsanız, zincir sayısını da artırabilirsiniz. İlmek alarak iki zinciri atlayarak, üçüncü zincirin içine batıyoruz ve 2’li trabzan yapıyoruz. Bu şekilde bütün sıra boyunca devam ediyoruz. 2 zincir çekip, modeli çeviriyoruz ve 2’li 2 tane trabzan yapıyoruz, ilmek alarak önden trabzan yapıyoruz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  1 Yaş Kız Bebek Jile Elbise Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım

2 tane 2’li trabzan yapıyoruz ve önden trabzan alarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Baştaki ve sondaki trabzanları sadece dönüşler için kullanıyoruz. 2 zincir çekerek yine modeli çevirip, bir önceki sıranın tersi işlemi yaparak önden trabzan ve 2 tabe 2’li trabzan yaparak sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Bundan sonraki sıraların yapılışı için videomuzu izleyebilirsiniz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı