Örgü Minder Puf Modelleri Yapılışı – Videolu Anlatım

Örgü Minder Puf Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

0 220

Yapılışı

Örgü minder puf modelleri, ev dekorasyonumuzda çok fazla tercih edilirken, ben de sizler için puf modellerinin nasıl yapıldığına dair bilgilendirme yapacağım. Penye ipler kullanarak örebileceğiniz gibi kalın iplerle de örebilirsiniz ama daha çok penye ipler, yapımında kullanılıyor. Aynı zamanda 8 ile 10 mm arasındaki ölçülerde de kullanıyoruz.

Örgü Minder Puf Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

Ben puf minder yapımına 40 ilmekle başladım ama siz daha büyük olsun isterseniz 56 ilmekte yapabilirsiniz. 1 sıra düz ördük ve ikinci sırada 4 kalana düz örüyoruz. 4 kalınca ilk ilmeği örmeden şişe geçirip, ipi kendi tarafımıza geçiriyoruz ve örmeden geçirdiğimiz ilmeği tekrar şişimize geçiyoruz. Örgü minder puf modelleri yapımını devamı için videomuzu izleyerek, daha rahat örneğimizin yapılışını kavrayabilirsiniz.

Eğer siz de yaptığınız göz nuru ürünlerinizden para kazanmak istiyorsanız, Facebook grubumuza üye olarak; ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Grubumuza üye olmak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Örgü Etek Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde 4 numara şiş, örgü etek modelleri ve işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!