Yazlık Örgü Hırka Modelleri Yapılışı – Videolu Anlatım

Yazlık Örgü Hırka Modelleri Yapılışı - Videolu Anlatım

0 283

Yapılışı

Hırkalar, hanımlar olarak yaz-kış vazgeçilmez giyim ürünlerimiz arasında yerini alır. Mevsime ve kullanımına göre yine moda olduğu için, sizlerle yazlık örgü hırka modelleri yapılışı üzerinde duracağız. Yapacağımız modeli günlük kullanabileceğiniz gibi, gece elbiselerinizin üzerine de çok rahatlıkla giyebilirsiniz.

Yazlık Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Sıfır yaka ve 36-38 beden hanımlarımızın rahatlıkla giyebileceği ölçülerde bir hırka öreceğiz. Zincirli olduğu için büyüterek, istediğiniz beden örebilirsiniz. 3 numara kullanacağız ama siz kendi el ölçünüze göre tığ numarasını ayarlayabilirsiniz.

Zincirlerimizi çekiyoruz ve 4. zincirimize batarak, sıra sonuna kadar 2’li yapıyoruz ve 3 çekerek dönüyoruz. 5 tane daha 2’li trabzan yapıyoruz. 4 çektikten sonra ipi tığımıza doluyoruz. 6.trabzanın başına batıyoruz ve 3 kerede çekiyoruz. Bundan sonra ki yazlık örgü hırka modelleri yapılışı örneği için videomuzu izleyebilirsiniz.

Eğer siz de bu yaptığınız ürünleri kendiniz kullanmak dışında satmayı da planlıyorsanız, Facebook grubumuza üye olarak, satış yapabilirsiniz. Tek yapmanızı gereken üyelik için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Örgü Yelekte Kol Kesimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ilmek, kol kesimi ve örgü yelek hakkında bilgiler verilmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!