Örgü Modelleri

Yuvarlak Popcorn Örgü Çanta Tarifi

Spread the love

Oldukça moda bir hal alan ve örgü severler için önemli bir örgü uygulaması olan yuvarlak popcorn örgü çanta tarifi ile ilgili bilgileri sizlere sunuyoruz.

Gerekli Malzemeler

Yuvarlak popcorn örgü çanta modelini örmek için gereken malzemeler şunlardan oluşuyor:

  • İğne
  • İplere uygun bir adet tığ
  • İplik
  • Orta kalınlık olacak şekilde iki farklı rengi olan iplik

Malzemeler hazır ise örgü işlemine geçebilirsiniz.

Yapılışı

İlk olarak 16 zincir çekerek başlayın. İkinci zincirden başlayıp sonuna kadar bütün zincirler üstüne 1 sık iğne yapın. Geldiğiniz son zincire 2 sık iğne yapın. Yaptığınız zincirin diğer kısmına geçerek her ilmek için 1 sık iğne gerçekleştirin. Geldiğiniz son zincire 2 sık iğne yapın. Toplam olarak 44 adet sık iğne yapılmış olacak.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Tığ İşi Sepet Örgü Yapımı

İkinci kısma gelindiğinde ise 1 adet zincir çekerek başlayın. Köşe kısımda var olan 3 sık iğneye gelene dek her bir ilmek için 1 sık iğne gerçekleştirin. Köşe kısımlara geldiğiniz vakit 3 ilmeğin içerisine her birine aynı yerden 2 sık iğne yapın. Bu şekilde devam ederek zincirin diğer kısmına da aynı işlemi gerçekleştirin.

Üçüncü kısma geldiğiniz zaman aynı biçimde köşelerde attırma uygulayın. Arada var olan sık iğneler üstüne 1 sık iğne gerçekleştirin. Dört ve 18.turlar arasını herhangi bir arttırma olmadan aynı sayı ile örme işlemine devam edin.

Örgü çanta biçiminde kullanmak isteyen 12. tur içerisinde bir delik yapabilir. Çantanın yan orta bölümünden 4 sık iğne atlanarak 4 zincir çekilir. Ardından üstüne sık iğne örüldükten sonra 23. turda bitirilir. Bu işlemden sonra popcorna başlayabilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Derya Baykal ile Örgü Çiçek Yapılışı - Videolu Anlatım

6 zincir çekin. Üstüne 5 sık iğne yapın. Çantanın üzerine büyük baklava deseni gibi popcornlar ile bir desen oluşturana kadar devam edin ve önceden çantanın deldiğiniz kısmından popcornu geçirip dikin. Çantanız böylece hazır.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı