Örgü Modelleri

Burgu Örgü Tekniği İle Boyunluk Yapılışı

Spread the love

Kış aksesuarları arasında yer alan ve boyun kısmını sıcacık saran boyunluk atkılar şık bir görüntü sağlar. Bu boyunluk atkılar farklı farklı model, renk, aparat ve ipliklerle yapılır. En kolay burgu tekniği ile şiş aparatı ile yapılır. Çok kısa bir zaman diliminde örülebilecek boyunluğu hemen kullanma olanağınız olacaktır.

Burgu Boyunluk Malzemeleri

  • Tek renk veya ebrulu, ikili renklerde yumuşak bir ip.
  • Dökümlü bir duruş için ipin kalınlığına uygun şişin bir üst numarası
  • Örülecek model (burgu modelleri arasında pek çok model vardır)
  • Birleştirmek için iğne

Modelin Yapılışı

Burgu modelin kendini tam göstermesi için ölçü bir omuzdan diğer omuza olacak şekilde belirlenir ve ona göre ilmek atılır. Bir kaç sıra haroşa örüldükten sonra tek ya da bir kaç burgu isteğine göre belirlenen ilmekler (ilmekler çift sayı olmalı eşitlik için) düz olarak örülür. Yine burguların ince ya da genişliğine göre bu belirlenen düz kısımların örülmesi istenilen ebada gelene kadar düz olarak örülür.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Şişle Örülen Anne Patiği Tarifi - Videolu Anlatım

İstenilen ebada gelindikten sonra düz örülen örgülerin ilmek sayısı ortadan ikiye bölünür ve öndeki düz ilmekler arkadaki düz ilmekler ile yer değiştirilerek örülür ve normal örgüye devam edilir. Bu süreç zaman zaman boyunluğun uzunluğuna göre bu şekilde devam edilerek son sıra düzgün şekilde kesilir.

Başlangıç ucu ile bitiş ucu bir araya getirilerek ters yüzden dikilir. İsteğe göre bu kısımlara püskül, ponpon veya değişik eklentiler yapılabilir. Kolay yapımlı ve kısa sürede kullanıma hazır bir burgu boyunluk modeli en basit şekli ile böyle yapılır.

Hediyelik

Boyunluk örgüler yapımı kolay ve çabuk bittiği için zevkle yapılan örgüler arasındadır. Kendinize ve çocuklarınıza rahatlıkla yapabileceğiniz bu örgünün maliyeti de çok uygun olmaktadır. Kış günlerine özel bu boyunlukları sevdiklerinize hediye olarak ta düşünebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Burgu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı