El İşleriVideo Galeri

Derya Baykal Tığ İşi Şapka Modelleri Yapılışı ve Videolu Anlatımı

İşi Yapılışı ve Videolu Anlatımı

Hanımlar, Derya Baykal tığ işi şapka modelleri içerisinde yer alan fıstıklı berenin yapılışını öğreneceğiz. Kaşmina ip ve 4 numara tığ kullanarak yapıyoruz. Öncelikle şapkamızın yapılışına baş çevremizi çevreleyecek lastik yapımı ile başlıyoruz.

Derya Baykal Tığ İşi Şapka Modelleri Yapılışı ve Videolu Anlatımı

13 çekerek lastik yapımına başlıyoruz ve 60 sıra çakma sıkı iğne yaparak lastiği bitiriyoruz. (Çakma sıkı iğne yapmak için tığımıza ilmek alıp, deliğe battıktan sonra üçünü birden çekiyoruz.) 2 çekerek dönüyoruz. Hemen yandaki zincire batarak, çakma sıkı iğne yapıp, bir sonraki deliğe batarak sıkı iğne yaparak bu sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Derya Baykal şapka modelleri içerisinde yer alan fıstıklı berenin yapılışının devamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Balerin Babet Modeli Bebek Patiği Yapılışı - Videolu Anlatım

Bu arada yaptığınız el işlerini satmak istiyorsanız, Facebook grubumuza üye olarak, ürünlerini tanıtabilirsiniz. Üye olman BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Tunus İşi Kolay Bebek Yeleği Modeli Yapılışı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde 3, 5 numara Tunus tığı ve bebe yünü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı