Örgü Modelleri

Örgü Oyuncak Nasıl Yapılır?

Spread the love

Oyuncaklar bütün çocuklar için vazgeçilmezler arasındadır. Oyuncağın sağlıklı olması ve kullanışlı olması gerekir. Örgü oyuncaklar çocukların en yakın arkadaşlarındandır. Örgü oyuncaklar tığ ile yapılır. İnce ince işlenerek yapılan oyuncak türleri arasındadır. Bazı gerekli malzemeler doğrultusunda yapılan oyuncak türleri arasındadır. Malzemeler çocuklar için zararlı olmayıp sağlıklarını etkilemeyecektir.

Yapımı

Oyuncak ayı veya tavşan gibi çocuklara arkadaş olacak örgüler olabilir. Yapım aşaması şu şekilde gerçekleşir.

  • Parmağınıza ipi dolamadan bir daire oluşturun.
  • Halkanın içinden tığ yapın.
  • İlmek alarak zincir oluşturmanız gerekir.
  • Sık iğneler ile halka oluşturmanız gerekir.
  • Eksiltmeler yapın
  • Son olarak bitirme işlemi gerçekleştirin.

Örgüler yapıldıktan sonra bitirme işlemlerinde istediğiniz rengi seçebilir ve farklı renkler araya katarak örgünüzü tamamlayabilirsiniz.

HANIMLAR, BU MODEL TARİFİNE BAKMADAN GEÇMEYİN!!! TIKLAYIN!!!  Yenidoğan Bebek Yeleği - Videolu Anlatım

Farklı Modeller İle Örgü Örün

Örgü örme işlemlerini istediğiniz renkte ve istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Dilediğiniz gibi farklı modeller yaparak ister hediye edin ister bunu kazanca dönüştürün. Bir oyuncak bebek, bir tavşan veya başka hayvanlar yapabilir ve bu oyuncakları yine örgülerle dilediğiniz gibi giydirebilirsiniz. Çocuklarınızı bu oyuncaklar ile renklendirebilir ve giyimlerini ayakkabılarını hazırlayabilirsiniz.

Örgü Örmek Bir Sanat İşidir

Örgü ile bir şeyler yapabilmek bir sanat işidir. Bu sanatı gerçekleştirebilmek el sanatı gerektirir. El sanatınızı örgüler ile değerlendirdiğiniz zaman ortaya harika oyuncaklar çıkar. Bütün çocukların hayır diyemeyeceği örgüleri ne kadar sık yaparsanız o kadar iyidir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı