Zigzag Motifi Yapımı – Videolu Anlatım

1 740

Zigzag Motifi Yapımı – Videolu Anlatım

Zigzag motifi pek çok üründe kullanılabilir bir dokuyla karşımıza çıkıyor. Bu motif genellikle yapımında tercih ediliyor fakat ve örgü bebek yelekleri için de rahatlıkla tercih edilebilir.

Yapısı gereği sık bir dokuyla karşımıza çıkıyor ve bu özelliği lif modelleri için rahat kullanım sağlıyor. Sık bir doku verdiğinden dolayı eğer kıyafet olarak kullanmayı tercih edecekseniz işlerken elinizi hafif tutmanızı tavsiye ederiz çünkü zaten sık bir model olduğu için sert işlemeniz kırışıklıklara sebep olabilir. Zigzag modeli için renk seçimine gelince tabii ki dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz fakat doku düz olduğu için ebruli ve açık tonlarda bir ip seçimi ile doku detaylarını belirgin olarak yansıtabilirsiniz.

Aşağıda yer alan zigzag motif yapımı videomuzdan desenin yapılışını öğrenebilir, kendi detaylarınızı da ekleyerek çok şık ürünler elde edebilirsiniz.

Daha fazla örgü anlatım videosu ve dekorasyon fikirleri için geniş içerik yelpazemizden faydalanmak için galerimize göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Şal Yapımı - Videolu Anlatım başlıklı makalemizde , örgü panço ve şal nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum
  1. Aslı diyor

    Çok güzel ama bana göre de bir o kadar zor bir motif.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!